Нийслэлийн Засаг дарга асан Д.Сумъяабазар намын жагсаалт болон тойрогт нэр дэвшигчдийн тоонд багтсангүй

2024-05-21 2244 0

УИХ-ын сонгуулийн тухай хуулийн дагуу 2024 оны ээлжит сонгуульд оролцох нам, эвслүүд өчигдөр нэр дэвшигчдээ тодрууллаа. МАН дараах 126 хүнийг нэр дэвшүүлсэн байна.

ЗГХЭГ-ын дарга Д.Амарбаясгалан хоёрдугаар тойрог буюу Говь-Алтай, Завхан, Увс, Ховд аймагт, Их хурлын дарга Г.Занданшатар 1-р тойрог  буюу Архангай, Баянхонгор, Өвөрхангай аймагт, УИХ-ын гишүүн П.Анужин 6-р тойрог буюу Дорнод, Сүхбаатар, Хэнтийд нэр дэвшжээ. Харин нийслэлийн Засаг дарга асан Д.Сумъяабазар намын жагсаалт болон тойрогт нэр дэвшигчдийн дунд багтсангүй.

1-р тойрог 9 мандаттай (Архангай, Баянхонгор, Өвөрхангай)

  1. Батмөнхийн Батцэцэг
  2. Гочоогийн Ганболд
  3. Батсуурийн Даваадалай
  4. Гомбожавын Занданшатар
  5. Гүрсэдийн Сайханбаяр
  6. Дуламдоржийн Тогтохсүрэн
  7. Ганзоригийн Тэмүүлэн
  8. Аюушийн Цогцэцэг
  9. Содномын Чинзориг

2-р тойрог 10 мандаттай (Говь-Алтай, Завхан, Увс, Ховд)

  1. Дашзэвэгийн Амарбаясгалан
  2. Балжиннямын Баярсайхан
  3. Сандагийн Бямбацогт
  4. Энхбатын Болормаа
  5. Батжаргалын Заяабал
  6. Загджавын Мэндсайхан
  7. Чимэдийн Хүрэлбаатар
  8. Цэдэндамбын Цэрэнпунцаг
  9. Баттогтохын Чойжилсүрэн
  10. Сэрээжавын Энхболд

3-р тойрог 3 мандаттай (Баян-Өлгий)

  1. Тилеуханы Аубакир
  2. Зулпайн Батырбек
  3. Хажекберын Жангабыл

4-р тойрог 8 мандаттай (Булган, Орхон, Хөвсгөл)

  1. Бат-Өлзийн Бат-Эрдэнэ
  2. Жадамбын Бат-Эрдэнэ
  3. Дамбын Батлут
  4. Батсүхийн Баярмагнай
  5. Цэрэнпилийн Даваасүрэн
  6. Лхагвын Мөнхбаатар
  7. Доржсүрэнгийн Үүрийнтуяа
  8. Лувсанцэрэнгийн Энх-Амгалан

5-р тойрог 10 мандаттай (Дархан-Уул, Сэлэнгэ, Төв)

  1. Жигжидийн Батжаргал
  2. Гонгорын Дамдинням
  3. Болдын Жавхлан
  4. Нацагдоржийн Лхагвадорж
  5. Сүрэнжавын Лүндэг
  6. Дамдинсүрэнгийн Өнөрболор
  7. Буяагийн Тулга
  8. Чинбатын Ундрам
  9. Батчулууны Цогтгэрэл
  10. Жадамбын Энхбаяр

6-р тойрог 7 мандаттай (Дорнод, Сүхбаатар, Хэнтий)

  1. Пүрэв-Очирын Анужин
  2. Мягмарсүрэнгийн Бадамсүрэн
  3. Мөнгөнцогийн Ганхүлэг
  4. Цагаанхүүгийн Идэрбат
  5. Ухнаагийн Отгонбаяр
  6. Лувсаннамсрайн Оюун-Эрдэнэ
  7. Лхагвасүрэнгийн Соронзонболд

7-р тойрог 7 мандаттай (Говьсүмбэр, Дорноговь, Дундговь, Өмнөговь)

  1. Гомбодоржийн Батсуурь
  2. Борхүүгийн Дэлгэрсайхан
  3. Өлзийбаярын Золбаяр
  4. Гомпилдоогийн Мөнхцэцэг
  5. Нанзадын Наранбаатар
  6. Батсүхийн Саранчимэг
  7. Төмөртогоогийн Энхтүвшин

8-р тойрог 5 мандаттай (Баянзүрх)

  1. Энхтайваны Бат-Амгалан
  2. Нацагийн Баянмөнх
  3. Хүрэлбаатарын Булгантуяа
  4. Жигжидсүрэнгийн Чинбүрэн
  5. Баттөмөрийн Энхбаяр

9-р тойрог 3 мандаттай (Баянгол)

  1. Жамбалын Ганбаатар
  2. Хассуурийн Ганхуяг
  3. Өлзий-Оршихын Сумъяабаатар

10-р тойрог 6 мандаттай (Сүхбаатар, Чингэлтэй)

  1. Отгоншарын Батнайрамдал
  2. Нацагдоржийн Батсүмбэрэл
  3. Ганзоригийн Дашням
  4. Мөнхөөгийн Оюунчимэг
  5. Ням-Осорын Учрал
  6. Дамдины Цогтбаатар

11-р тойрог 5 мандаттай (Сонгинохайрхан)

  1. Наранцэцэгийн Алтаншагай
  2. Энхбаярын Батшугар
  3. Чинбатын Номин
  4. Пүрэвжавын Сайнзориг
  5. Нямдаваагийн Хүрэлбаатар

12-р тойрог 5 мандаттай (Хан-Уул)

  1. Жуковын Алдаржавхлан
  2. Тогтмолын Мөнхсайхан
  3. Лувсандашийн Нинжжамц

13-р тойрог 6 мандаттай (Багануур, Багахангай, Налайх)

  1. Сайнбуянгийн Амарсайхан
  2. Цэндийн Сандаг-Очир

Намын жагсаалтаар нэр дэвшигчид:

  1. Ганзоригийн Лувсанжамц
  2. Мөнхчулууны Энхцэцэг
  3. Чинбаатарын Анар
  4. Отгоны Саранчулуун
  5. Дүгэрийн Рэгдэл
  6. Даваасамбуугийн Ганмаа
  7. Сүхбаатарын Эрдэнэбат
  8. Мэндбаярын Мандхай
  9. Дашцэрэнгийн Энхтүвшин
  10. Болдын Уянга
  11. Жанчивын Галбадрах
  12. Аюушийн Ариунзаяа
  13. Баярмагнайн Баярбаатар
  14. Бадарчийн Хэрлэн
  15. Дуламын Бум-Очир
  16. Одсүрэнгийн Номинчимэг
  17. Сархадын Зулпхар
  18. Хүрэлбаатарын Баасанжаргал
  19. Ганболдын Ганбаяр
  20. Санжаагийн Мөнгөнчимэг
  21. Пүрэвсүрэнгийн Баттөр
  22. Баярсайханы Солонгоо
  23. Чоймаагийн Лодойравсал
  24. Нанзадын Баярчимэг
  25. Баасандаваагийн Дөлгөөн
  26. Адьяажавын Адилбиш
  27. Сугаржавын Далхаасүрэн
  28. Чулуунбаатарын Болортуяа
  29. Ганжавын Баярхүү
  30. Дагва-Очирын Бумдарь
  31. Дугараагийн Алтанхуяг
  32. Пүрэвсүрэнгийн Цолмон
  33. Түмэнбаярын Сайнжаргал
  34. Баярмагнайн Юмжирмаа
  35. Минжигдоржийн Найданхүү
  36. Алтайн Энхзул
  37. Пүрэвдагвын Бодьсайхан
  38. Бямбажавын Нандин-Эрдэнэ
  39. Түмэннастын Алтансүх
  40. Мавганцэрэнгийн Мөнхчулуун
  41. Мягмарсүрэнгийн Батзориг
  42. Данзанбалжирын Энхжаргал
  43. Цолмонгийн Сүхбаатар
  44. Хурцын Оюунцэцэг
  45. Чинболдын Энхболд
  46. Баасанжавын Гүнжинлхам
  47. Нэргүйн Жавхлан
  48. Бибишийн Оюун-Эрдэнэ

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд манай сайт хариуцлага хүлээхгүй болно. Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

Холбоотой мэдээ

Х.Нямбаатар: “Aqua garden” хотхоныг нураах шүүхийн шийдвэр гарчихвал бид нураахад бэлэн байна

Сэлбэ голын үерийн далан 2023 оны долоодугаар сарын 5-ны өдөр сэтэрч ойр орчмын орон сууцны хотхонуу

2024-06-20

Золгүй үйл явдлаар улс төр хийж буй АН-ыг энэ бусармаг үйл ажиллагаагаа зогсоохыг шаардаж байна

МАН-ын Сонгуулийн төв штабаас Өвөрхангай аймгийн Сант суманд болсон золгүй явдалтай холбоотойгоор Г.

2024-06-18

Унгирал хийсгэдэггүй улиангар тарих аргыг нээсэн хүн нь Мөнгөн арслан

Хавар, зуны хэдэн сар хотын гудамжаар дүүрэн “модны цагаан юм” хийсч, хүмүүсийн ам хамар руу орж,

2024-06-18